Be transporterio ar konvejerio juostos nevyks ir gamyba

Be transporterio ar konvejerio juostos nevyks ir gamyba
Pramonės plėtrai ir gamybos pasitelkti įrenginiai ypač gerina našumą. Bet tokių įrenginių priežiūrai yra privaloma ir tam tikra kompetencija. Dažna gamyklėlė ar jau kelis net cechus turinti gamybos gamykla turi savo gretose ir inžinierius, kurie ir dieną ir naktį pasikeisdami, prižiūri konvejerius ar transporterius. Pažvelgus į šiuos įrenginius, pirmas žvilgsnis ir įspūdis susidaro toks, kad blogo gali nutikti toms metalo konstrukcijoms, kurios apie 90 procentų susideda vien tik iš metalo.
Transporterios ar konvejeriai, savo sudėtyje turi ne tik vien metalo konstrukcijas, viena iš pagrindinių sudedamųjų dalių yra juostos, be kurių, suprantama, kad nevyksta joks gamybos ar transportavimo procesas. Tad galima teigti, kad konvejerio arba transporterio juostos yra vienos iš pagrindinių sudedamųjų dalių, kurias būtina prižiūrėti, o atsiradusius pažeidimus ar nesklandumus būtina pašalinti laiku.
Kyla tik vienas klausimas, kokia vienos ar kitos gamyklos inžinieriaus kompetencija, jei jis turi etatą tik priežiūrai ir atsiradusių problemų konstatavimui. Juk inžinierius, gamyklos vadovams negalės pasakyti ir įvardinti tiksliai, kokios transporterio juostos jiems reikia, nebent iš bendro juosto vaizdo galės konstatuoti, kad ji pažeista, nutrūkusi ar susidėvėjusi.
Konvejerio ir transporterio juostų rūšių yra labai daug, todėl yra labai svarbu nustatyti, kokios rūšies juosta buvo sumontuota ir yra darbų sustojimo bei problemos iškilimo objektu. Daugelyje gamybos proceso sustojimas dėl trūkusios transporterio juostos atsiranda būtent dėl netinkamos kokybės juostos sumontavimo ir užkėlimo ant konvejerio. Tad abejojama, ar gamybos inžinierius turi kompetenciją nustatyti, gamybai yra reikalingos konvejerio juostos abipusio apgumavimo, vienpusio apgumavimo ar yra būtina juosta jau su metalinio tinklo kordu.
Jokiu būdu nenorima sumenkinti gamyklų inžinierių profesijos ar jų atliekamų darbų svarbos, tačiau yra sričių ar vietų gamybos procesuose, kuriose kompetencija gali ir pasibaigti. Todėl norima atkreipti gamyklų ir didelių pramonės objektų vadovų dėmesį, kad tam, jog būtų galima nustatyti tinkamiausią transporterio ar konvejerio juostos rūšį, būtina konsultuotis ne su savo inžinieriais, kuriuos bandysite spausti, kad jie atidirbtų savo gaunamą darbo užmokestį. Kokios konkrečios juostos reikia vienam ar kitam įrenginiui gali pasakyti tiksliai tik šios srities specialistai, kad ateityje, panašių problemų nekiltų tik dėl to, kad transporteriuose, kurie be išjungimo veikia ir dieną, ir naktį, buvo sumontuotos netinkamos specifikacijos transporterio juostos. Kurios suprantama ir neatlaikė to darbinio krūvio, kuris buvo jai skirtas.

UAB “Baltic Belt” telefonas: +370 659 09379

Straipsnis parašytas: 2015-01-03