Kodėl anglų kalbos nesimokoma gimnazijose

Kodėl anglų kalbos nesimokoma gimnazijose
Grįžtant atgal prie mokslo temų, daugelis pamena vidurines mokyklas, kuriose ne visi mokėsi anglų kalbos. Tas nesimokymas kiša pagalius į ratus ir po daugelio metų, nes anglų kalba yra kone pagrindinė pasaulyje, todėl jos reikia norint siekt aukščiausių rezultatų tiek versle, tiek savo gyvenime.
Dar rusų laikais, kai Lietuvos Respublika buvo priklausoma nuo Rusijos tarybos ir mūsų šalies komiteto pirmininkų, anglų kalba vidurinėse mokyklose nebuvo pagrindine, kaip šiais laikais, bet buvo laikoma tik antrine, nes pagrindines kalbų mokymo vidurinėse mokyklose pozicijas buvo užėmusi rusų kaip pagrindinė. Smagu dar tik tiek, kad anais laikai lietuvių kalba buvo laikoma kaip nacionaline, nors Rusija dėjo visas pastangas, kad Lietuvoje sumenktų mūsų kalba ir pagrindine kalba taptų rusų.
Tokio kalbos praradimo šalyje buvo išvengta, bet anglų kalbos nesimokę lietuviai net ir dabar jaučia kartėlį, kad nemoka užsienio kalbos, kuri šiuo metu yra viena iš pagrindinių pasaulyje. Bet rusų laikais, vidurinėse drąsiai buvo galima išmokti anglų, bet dėl patriotizmo ar jaunatviško naivumo, visos pastangos buvo dedamos tik į rusų kalbos mokymąsi, todėl net ir antro plano kalba prarado savo pozicijas mokslo pagrindų lentynoje ir buvo nukišta giliai į rašomojo stalčių.
Po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, kai visiems lietuviams atsivėrė užsienio šalių sienos, jie susidūrė ir pirmą kartą pamatė, ką reiškia nesimokyti mokykloje kalbos, kuri buvo laikoma neperspektyvia. Tie, kurie nesimokė vidurinėje, išvykę į užsienio šalį kurti verslo ar tiesiog susirasti sau darbą, pirmoje vietoje privalėjo išmokti anglų kalbą, arba atnaujinti žinias, be kurių, padaryti ir įgyvendinti buvo praktiškai neįmanoma.
Daugelis verslininkų, užsienio šalyse neprilipo būtent dėl anglų kalbos stygiaus, todėl grįžę į Lietuvą pradėjo masiškai ieškoti įmonių, kurios teikia visai paprastas, bet labai reikalingas visiems paslaugas, tai yra moko anglų kalbos. Anglų kalbos kursai po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo tapo tokie populiarūs, kad vienas po kito kiekviename mieste pradėjo steigtis ne tik kursus skelbiančios įmonės, bet ir vertimais į anglų kalbą besiverčiančios bendrovės. Suprantama, kad tokių bendrovių populiarumas augo kaip ant mielių, nes poreikis ir paklausa buvo didžiulė ar net milžiniška.
Tik po tam tikrų anglų kalbos kursų, mūsų šalies verslininkai grįžo prie verslų užsienyje, kuris pradėjo ir sektis, ir klestėti, nes pagrindinis jo įgyvendinimo įrankis buvo anglų kalba. Todėl spjaunantys jaunuoliai į mokslus, ankščiau ar vėliau susiduria su ta spraga, kuri atsiranda dėl naivaus požiūrio ir mastymo, kad ne visas mokslas yra reikalingas ir pritaikomas buityje ar gyvenime.

Straipsnis parašytas: 2015-01-03