Planuojantiems ateitį būtini ir diplominiai darbai

Planuojantiems ateitį būtini ir diplominiai darbai

Diplominiai darbai: trumpai apie teorinę bei praktinę dalis

Nesvarbu, apie kokios pakopos diplominį darbą kalbėsime, reikia pastebėti, kad visi diplominiai darbai turi teorines bei praktines dalis. Kuo daugiau turėsite apie jas informacijos, juos paruošti bus lengviau.
Teorinė dalis
Teorinė dalis diplominiame darbe turėtų siekti nuo 15 iki 20 lapų, tačiau galimos įvairios išimtys (priklausomai nuo studijų programos ar pasirinktos temos). Maždaug tiek pat pageidaujama naudoti ir literatūros šaltinių. Tiesa, ne visi turi būti mokslinės knygos – kuo puikiausiai tiks ir periodiniai leidiniai, moksliniai straipsniai ar netgi paskaitų konspektai. Kuomet kalbama su studentais, neretai pastebimas domus dalykas: nors teorinę diplominio darbo dalį parašyti yra kur kas lengviau bei paprasčiau, be to tai galima padaryti per trumpesnį laiko tarpą, nemaža dalis studentų tvirtina, kad vis tik praktinę dalį rašyti yra kur kas įdomiau. Nesunku suprasti tokias studentų nuomones – iš tiesų, informacijos paieška, jos analizavimas bei atsakymų ieškojimas į teorinius klausimu yra pakankamai monotoniškas procesas. Kita vertus, neturėdami teorinės dalies, negalėsite pradėti ruošti praktinės, kuri, vertinant diplominį darbą dažnai vaidina kur kas svarbesnį vaidmenį.
Praktinė dalis
Nors galimos įvairios išimtys ir kitoks prioritetų sudėliojimas, dažniausiai ši dalis yra pradedama rašyti tik tuomet, kai baigiama teorinė. Praktinė dalis būna ilgesnė nei teorinė ir užima maždaug apie 30 – 40 lapų. Tiesa, nemažai vietos užima įvairūs grafikai, lentelės bei diagramos – juose vaizduojami duomenys, atliekami skaičiavimai. Paprastai yra organizuojamas vienas ar keli tyrimai ir tik gavus duomenis bei juos apdorojus pasirinktu metodu, pradedamas jų pateikimas, analizavimas bei palyginimas. Visa tai daroma tam, kad būtų galima atsakyti į svarbiausius klausimus, esančius diplominiame darbe. Ir jei teorinę dalį galima parašyti ne nepakilus nuo savo darbo stalo, tai ruošiant praktinę dalį gali tekti palankyti ne vieną asmenį, įmonę, organizaciją ar vietovę. Tiesa, kai kuriais atvejais ypač gelbsti internetas – apklauso vykdomos internetu. Tai pasirinkimas ypač geras – reikia nedaug laiko, be to, nereikia niekur vykti, maža to, sistema neretai pati apdoroja duomenis ir paruošia diagramas.
Kaip matyti, tiek teorinė, tiek praktinė dalys yra labai svarbios, ir jas norint paruošti reikia įdėti daug darbo, tačiau tuo pat metu nereikėtų pamiršti, kad diplominių darbų vertintojai ypatingą dėmesį skiria ir darbo įvadui bei išvadoms. Taigi, belieka tik teigti, kad šioms darbo dalims turi būti skiriamas ne ką mažesnis dėmesys.

Daugiau straipsnių bei informacijos rasite ČIA.

Straipsnių talpinimas.