Plastikiniai langai kurie užvaldė visą Lietuvą

Plastikiniai langai kurie užvaldė visą Lietuvą
Plastikiniai langai Lietuvoje atsirado mūsų šalies nepriklausomybės atkūrimo metais. Dar anais laikais, kai Lietuva priklausė Rusų sąjungai, visi mūsų šalies namų langai buvo itin natūralūs, kitaip tariant, jie buvo mediniai. Galima pajuokauti, kad jie buvo prabangūs ir natūralūs, nes šiuolaikiški langai iš medžio yra šiek tiek brangesni nei plastikiniai, todėl juos įperka tik natūralumo trokštantys lietuvaičiai.
Atkūrus jau minėtą mūsų šalies nepriklausomybę, šalyje atsirado įvairios galimybės verslo kūrimui ar savo jėgų išbandymui versle. Tokiu pagrindu, mūsų šalies sostinėje Vilniuje buvo įsteigta įmonė, kuri pradėjo gaminti ne medinius, bet plastikinius langus. Langų gamyba prasidėjo ne iškart, juk technologijų apie jų gamybą informacijos nebuvo galima atrasti, kaip dabar, nes tuo metu neturėjome nei internetinio ryšio, o kompiuterius, vargu ar turėjo nors kas šimtasis lietuvis. Todėl idėjos langų gamybai atėjo iš užsienio šalių.
Lietuvai atgavus ir išsikovojus savo nepriklausomybę, lietuviams atsivėrė sienos į kaimynines bei tolimesnes Europos šalis. Todėl daugelis išvyko ieškoti laimės svetur, o kiti lietuviai ieškojo idėjų savo verslui ir galima sakyti, kad atrado unikalių idėjų. Viena iš užsienyje atrastų idėjų buvo langų gamyba iš plastiko, kas teikė vilčių ženkliai pigiau pasikeisti jau sutręšusius medinius langus ir rusų laikų į naujas technologijas ir pigesnius plastikinius langus. Kurie netik, kad buvo gražūs ir paprastai sumontuojami, bet dar ir puiki apsauga šilumai žiemą, kai paspausdavo didesnis šaltukas.
Plastikiniai langai Vilniuje populiariais tapo neiškart, nes kol užsisuko gamybos procesas, kol vilniečiai įvertino kokybę ir ką reiškia šilti namai žiemą, kai už lango siaučia iki 10 laipsnių šalčio šaltukas, turėjo praeiti nemažai laiko. Bet procesas nebuvo lėtas, daugelis vilniečių labai noriai stiklindavosi naujai savo daugiabučių langus, nes nauji langai iš plastiko ženkliai lenkė rusiškus, natūralius ir medinius langus.
Taigi, rusiškas paveldas, tai yra mediniai langai, pamažu buvo išstumiami langais, kurie šioje rinkoje sukėlė tikrą revoliuciją, o plastikiniai langai Vilniuje labai greitai išsikovojo geros kokybės langų vardą ir populiarumą. Todėl prireikė tik kelių metų sostinėje, kad vilniečiai savo medinius langus išmainytų į plastikinius ir jaustųsi komfortiškai bei jaukiai.
Žinoma, plastikiniai langai Vilniuje tuo metu kainavo labai daug, jei lyginti su šiuolaikiškais gamintojais ar gamintojų atstovais. Bet galima spėti, kad taip buvo tik todėl, kad pirmiems gamintojams nebuvo konkurencijos, o kai jos nėra, kainos rinkoje progresuoja ir stabiliai laikosi aukštumoje. Bet bėgant metams, pamažu mažėjo ir langų kainos, nes konkurencija vis didėjo, o įtikti klientams vien tik kokybe buvo be galo sunku kaip ir šiais laikais. Tad mažos langų kainos priežastis iki šių dienų ir buvo, ta vartotojų pagalbininkė – konkurencija.

Straipsnis parašytas: 2015-01-03