Blogai ir tinklaraščiai Lietuvos internetinėje erdvėje
Interneto kainoms tapus konkurencingomis, internetu Lietuvoje jau gali naudotis kone kiekvienas pagal savo poreikį. Tad, informacija internetu tampa prieinama ir paprastesniam vartotojui ir įmonių vadovams, kurie, iki šiol, niekada nėra naudoję interneto dėl priežasčių, kurios nenumatė tokios būtinybės. Tačiau verslui sparčiai lipant ir į viešąją interneto erdvę, bei tobulėjant išmaniesiems telefonams, daugelis susimąsto apie galimybę įsigyti tokį įrenginį ir suprantama, pasinaudoti ir internetinėmis galimybės.
Tam, kad vartotojas, tai yra internete naršantis pilietis galėtų aptikti konkrečią informaciją, kurios ieško, yra sukurtos įvairios priemonės, pradedant nuo internetinių puslapių su juose patalpinta tam tikra informacija ir blogais, arba kitaip vadinamais lietuviškai – tinklaraščiais, kuriuose galima rasti įvairios informacijos ir išsirinkti, kuri iš jos yra tinkamiausia. Internetiniai puslapiai šiuolaikiškame gyvenime turi mažesnę trauką ir lankomumą, nei tinklaraščiai, kadangi, asmeninės svetainės yra skirtos tik tam tikros paslaugos ar produkto pristatymui, o bloguose galima atrasti straipsnių ar informacijos bet kokia tema.
Suprantama, kad blogų Lietuvos internetinėje erdvėje yra begalės, todėl naršytojai ieško populiariausių ir geriausių blogų. Asmeniškai aš, dažniausiai lankausi bloge, kuriame yra kasdien keliami receptas, nes mėgstu gaminti valgyti ir kartais prarandu fantaziją. Kiti, kaip spėju, labai mėgsta lankytis ir skaityti blogus, kuriuose yra smulkiai aprašomos kelionės. Dėl skonio nesiginčijama, bet kaip atrasti tą kokybišką blogą, kuriame būtų rašomi kokybiški straipsniai ir lankytojams bei skaitytojams būtų pateikiama patik šviežiausia ir patikimiausia informacija.
Deja, patikimumą saugančių sistemų internete nėra, todėl prikurta ir tiek blogų, nes vieni, pavyzdžiui jaunimas, savo blogus kuria papildomoms pajamoms, apie kurias jiems užsiminė jų draugai ar vyresni broliai, todėl jie stengiasi bet kokia kaina pritraukti lankytojų į savo tinklaraščius, kuriuose yra talpinami adwordsai. Kiti, savo blogus kuria asmeninių minčių išsakymui, nes jei neparašys kasdien po kokį straipsnį, jų mintys tiesiog nustos generuoti kitas mintis ar idėjas. Dar viena dalis, kuria blogus, kad su visais pasidalintų savo darbais, pasiūlymais ar net patarimais. Tokie blogai ar tinklaraščiai yra vadinami teminiais ir juose galima surasti tikrai konkrečia tema sukeltą informaciją. Pavyzdžiui, niekada berasite straipsnių apie žiemines padangas bloge, kuriame skelbiami tik maisto gaminimo receptai ar atvirkščiai. O blogai apie meilę, niekada nereklamuos mašinų alyvos arba nepateiks informacijos apie tai, kodėl gali skaudėti galva, jei jautiesi gerai.
Bet yra ir dar viena rūšis blogų, kurie yra skirti visai kitoms reikmėms, nei skaitymui. Tokie blogai generuoja tam tikrą internetinę energiją, kurią perduoda kitiems blogams ar tinklaraščiams, ar internetiniams puslapiams. Tokie tinklaraščiai nebūna koncentruoti ties tuo, kad pritrauktų kuo daugiau lankytojų ir skaitytojų. Tokiuose bloguose yra talpinami užsakomieji straipsniai, iš kurių atliekami nukreipimai į tam tikras temas skelbiančias svetaines ar panašius blogus. Kam šito reikia paklausite? Atsakymas paprastas ir net labai. Tokių blogų pagalba Jūs ir atrandate visą informaciją GOOGLE paieškoje, kai bandote ką nors susirasti, arba kaip sakote “pagooglinti” dėl vieno ar kito informacijos patikslinimo. Štai kodėl atrandate visą informaciją sau po nosimi, nes į neskaitomus blogus yra keliami straipsniai, kurie paverstą energiją nukreipia į receptų, meilės klausimų, medicinos, kelionių, receptų ar kulinarinių gudrybių, ar mados blogus.
Taigi, netingėkite skaityti, tik taip atrasite sau tinkamiausią blogą ir norima bei Jūsų ieškoma tema.
Straipsnis parašytas ir paskelbtas: 2015-03-21